Polski Klub / Polish American Social Club – Hudson, Pasco County, FL

Polish Club, Polski Klub in Hudson Florida

Polish American Social Club in Hudson, FL

7615 New Jersey Ave, Hudson, FL 34667

Polish American Social Club in Hudson, FL is the only Polish club in Pasco and Hernando County area. The Polish club has existed for 50 years and it is open on Sundays from 12:00 to 4:00 pm. During this time, we serve delicious Polish dinners, after which there is time for dancing and fun.

We strive to go above and beyond for our members no matter the challenge. We aim to deliver our very best contributions every time as we know that everyone of you matters. Our reception hall is yours, please visit the Club as often as you can. 

We have terrific Polish home made meals, dances, special events with entertainers from Chicago, and Poland. 

Polsko-amerykański klub w Hudson na Florydzie to jedyny polski klub zrzeszający członków w hrabstwie Pasco, Hernando i okolicach. Polski klub istnieje od 50 lat i czynny jest w niedziele od 12:00 do 16:00. W tym czasie serwujemy pyszne polskie obiady, po których jest czas na tańce i zabawę.

Mamy wspaniałe polskie domowe posiłki, tańce i specjalne wydarzenia z udziałem artystów z Chicago i Polski.

Jesteśmy grupą kochającą zabawę, która nigdy się nie zatrzymuje i nigdy się nie poddaje. Jesteśmy wyjątkową grupą społeczną, dla której wiek nie ma znaczenia, liczy się uśmiech na twarzy. Naszym głównym celem jest uczynienie Cię szczęśliwym. Odwiedzając nas, odwiedzasz historię przeszłości i tętniące życiem teraźniejszość.

(727) 207 8662

(773) 457 7872

www.polamsocial.com

email: info@polamsocial or global2349@gmail.com

Website Advertising Disclaimer & Policies